0. Ossendowski F. Antoni. Polesie.Poznań [1934].
Ossendowski F. Antoni. Polesie. Poznań [1934]. Wydawnictwo Polskie R. Wegnera, s. 206, [2], liczne ilustr. w tekście, 21 cm, opr. pł. wyd. z barwieniami na licu i grzbiecie, górny brzeg kart barwiony.
Wydanie l. Z serii: „Cuda Polski”. Książka o „nieznanym, zagadkowym, trudno dostępnym kraju". Autor, poza pełnymi zachwytu opisami poleskiej przyrody i urzekających krajobrazów oraz życia codziennego tamtejszej ludności, przedstawia jego przeszłość oraz aktualnie dokonujący się tu postęp cywilizacyjny. Oryginalna płócienna oprawa wyd. beżowa ze zdobieniami na licu i grzbiecie. Niewielkie zabrudzenia i przetarcia okładek, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 912