0. Pol Wincenty. Dzieła wierszem i prozą. Pierwsze wydanie zbiorowe, przejrzane i uporządkowane przez samego autora. T. 3-5, 8 (4 wol.). Lwów 1875-1877
Pol Wincenty. Dzieła wierszem i prozą. Pierwsze wydanie zbiorowe, przejrzane i uporządkowane przez samego autora. T. 3-5, 8 (4 wol.). Lwów 1875-1877. Nakładem F. H. Richtera, s. [3], 185, 173, 151; [3], 507, [1]; [3], 367, 60, [3], XXXII, 430, [I], 22 cm, jednolite opr. z epoki, pł.
Cztery tomy z pierwszego zbiorowego wydania dzieł Wincentego Pola (1807-1872) poety, geografa, etnografa i podróżnika, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oferowane tomy zawierają oprócz dzieł literackich prace geograficzne: „Północny wschód Europy, Obrazy z życia i natury” (prace dotyczące m.in. Tatr, Beskidów, Huculszczyzny, Dniestru i położonych nad nim krain, puszcz mazowieckich i jezior mazurskich); życiorys autora. Opr.: bordowe pł., z bogatymi tłocz. i złoc., na przednich licach medalion z popiersiem W. Pola, brzegi k. marm. Nalepki Księgarni Adolfa Kowalskiego w Warszawie. Drobne otarcia i odbarwienia pł. opraw, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 871