0. Klemensiewicz Zygmunt. Zasady taternictwa. Z rysunkami J[ózefa] R[osenbuscha]. Lwów 1913.
Klemensiewicz Zygmunt. Zasady taternictwa. Z rysunkami J[ózefa] R[osenbuscha]. Lwów 1913. Nakł. Sekcji Turystycznej Towarzystwa Tatrzańskiego, s. VIII, 192, [10] (inseraty reklamowe), ilustr. w tekście, 17 cm, opr. wyd. ppł. z tłocz. na grzbiecie.
Książka autorstwa Zygmunta Klemensiewicza (1886-1963) - polskiego chemika, f zyka i taternika, zawiera m.in.: Przyrodzone warunki i rozwój taternika; Ubranie, uzbrojenie, żywność; O używaniu liny; Niebezpieczeństwa Tatr; Wycieczki zimowe; Organizacja i literatura taternictwa; Fotograf a na usługach taternictwa. Dekoracyjna okładka sygnowana monogramem J.R. Niewielkie przetarcia i zabrudzenia okładek, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 784