0. Płomyk. Tygodnik Ilustrowany dla Dzieci i Młodzieży pod redakcją Heleny Radwanowej. Rok XV. I półrocze roku szkolnego 1930/31. Nr 1-22 (3 wrzesień 1930-28 styczeń 1931). Warszawa 1930-1931
Płomyk. Tygodnik Ilustrowany dla Dzieci i Młodzieży pod redakcją Heleny Radwanowej. Rok XV. I półrocze roku szkolnego 1930/31. Nr 1-22 (3 wrzesień 1930-28 styczeń 1931). Warszawa 1930-1931. Nakładem Związku Polskiego Nauczycielstwa Szkół Powszechnych, s. XII, 512, liczne ilustr. w tekście (kolor.), 23,5 cm, opr. z epoki pł. ze złoc. napisami na grzbiecie, zach. okł. brosz. wszystkich numerów.
Półrocznik ilustrowanego tygodnika dla dzieci i młodzieży, założonego w 1917 r. przez Janinę Porazińską. Na łamach tygodnika publikowano artykuły tematyczne, beletrystykę, wiersze, utwory sceniczne, robótki, historyjki w obrazkach. W oferowanym tomie dużo miejsca zajmują artykuły związane z 100. rocznicą wybuchy powstania listopadowego. Oprawa po konserwacji z uzupełnieniami płótna, blok poluźniony, na kartach miejscami niewielkie zaplamienia i zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 636