0. Lemański Jan. Bajki. Warszawa 1902.
Lemański Jan. Bajki. Warszawa 1902. Druk Piotra Laskauera i S-ki, s. 139, [4], 21 cm, opr. z epoki płsk. z dwoma szyldzikami i złoc., zach. oryg. okł. brosz.
Zbiór bajek Jana Lemańskiego (1866-1933) – poety, satyryka, bajkopisarza okresu Młodej Polski. Inicjały w książce, oznaczone M.W., wykonał Marian Wawrzeniecki, resztę ozdób zaczerpnięto z motywów „Chimery”. Oprawa wykonana przez warszawskiego introligatora Aleksandra Kozłowskiego (sygnowana pieczątką). Otarcia oprawy, brak kart ze stronami 7/8 (zawierającymi dewizę: „Facit indignatio versum”) oraz kart 9/10 (zawierających łacińską cyfrę I), poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 653