0. Glass Henryk. Na szlaku chudego wilka. Z podziemi ku Polsce. Z przedmową generała Józefa Hallera b. przewodniczącego Z.H.P. Poznań-Warszawa-Wilno-Lublin [1932]
Glass Henryk. Na szlaku chudego wilka. Z podziemi ku Polsce. Z przedmową generała Józefa Hallera b. przewodniczącego Z.H.P. Poznań-Warszawa-Wilno-Lublin [1932]. Nakład Księgarni Św. Wojciecha, s. [8], 356, 19,5 cm, oryg. okł. brosz.
Wydanie 1. Zbeletryzowane wspomnienia Henryka Glassa (1896-1984) – harcmistrza Rzeczypospolitej, współtwórcy skautingu i harcerstwa polskiego. Wspomnienia podzielone są na trzy części: W tajnikach konspiracji (tu m.in. Współpraca z P.O.W.); Wśród dziejowej zawieruchy (tu m.in. o Legionach); W służbie wolnej Rzeczypospolitej (tu m.in.: Harcerze w 1920 roku). Na wstępie, w formie przedmowy, wydrukowany list gen. Józefa Hallera do autora. Okładka projektu Wacława Świerczyńskiego (1895-1987). Okładka lekko zakurzona z niewielkimi otarciami, wewnątrz stan dobry, egzemplarz nierozcięty.
Ilośc odsłon: 821