0. Ebner-Eschenbach Marie. Krambambuli. 14 arcydzieł nowelistyki nowoczesnej. Daudet / Dostojewski / Ebner-Eschenbach / Bret-Harte / Hearn / Lagerlöf / Poe / Twain / Villiers / Wells / Wied / Wilde. Warszawa 1930
Ebner-Eschenbach Marie. Krambambuli. 14 arcydzieł nowelistyki nowoczesnej. Daudet / Dostojewski / Ebner-Eschenbach / Bret-Harte / Hearn / Lagerlöf / Poe / Twain / Villiers / Wells / Wied / Wilde. Warszawa 1930. Towarzystwo Wydawnicze „Rój”, s. 211, [2], 20 cm, opr. wyd. pł. czerwone ze złoc. tytulaturą na licu i grzbiecie i barwną ilustracją na licu.
Zbiór nowel dla dzieci i młodzieży, przed tekstem krótkie noty biograficzne o autorach. Oprawa wydawnicza: płótno czerwone, na grzbiecie i licu złocona tytulatura, na licu naklejona barwna ilustracja Kamila Mackiewicza. Drobne przetarcia płótna oprawy, ślad nalepki na grzbiecie, w dolnej części początkowych i końcowych kart ślady po owadach, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 710