0. Hoffmanowa z Tańskich Klementyna. Książka do nabożeństwa dla Polek. Kraków [1836].
Hoffmanowa z Tańskich Klementyna. Książka do nabożeństwa dla Polek. Kraków [1836]. D. E. Friedlein, frontispis (staloryt), s. 420, VIII, [3], tabl. ryc. 4 (staloryty), 17,5 cm, opr. z epoki skóra z bogatymi złoc., brzegi kart złoc.
Wydanie 1. Książka do nabożeństwa adresowana do kobiet polskich, napisana przez Klementynę z Tańskich Hoffmanową (1798-1845) – wybitną pisarkę, pionierkę patriotyczno-obywatelskiego wychowania kobiet. Modlitewnik zawiera frontispis oraz 4 staloryty z wyobrażeniami św. Wacława, św. Wojciecha, św. Salomei i bł. Bronisławy, wykonane przez wydawcę wg obrazów olejnych polskich mistrzów. Oprawa z epoki: skóra brązowa z bogatymi rocaill’owymi złoceniami na grzbiecie i obu okładkach, brzegi kart złocone. Niewielkie przetarcia krawędzi oprawy, zapiski własnościowe na przedniej wyklejce, na kartach charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 893