0. Augustyn Św. Wyznania. Kraków 1847.
Augustyn Św. Wyznania. Kraków 1847. Drukarnia Uniwersytecka, s. 495, 22 cm, opr. z epoki skóra.
Najważniejsza z prac św. Augustyna z Hippony (354-440) w tłumaczeniu ks. Piotra Pękalskiego. Kanon literatury światowej, arcydzieło literatury patrystycznej, szczyt liryki religijnej. Literacka autobiografia autora przyjmuje postać praktykowanej we wczesnym chrześcijaństwie spowiedzi publicznej (tyt. łac. Confessiones). Niezwykła głębia filozoficzno-religijnej refleksji zwróconej ku istocie Boga. Bez względu na wyznanie, dla wszystkich chrześcijan św. Augustyn jest autorytetem teologicznym. Oprawa z epoki: czarna skóra ze złoconą bordiurą i na ślepo tłoczonymi przedstawieniami scen z życia Chrystusa na czterech plakietach otoczonych motywami architektonicznymi, grzbiet pł. introligatorskie czarne z tytułem dzieła tłoczonym złotymi literami, brzegi kart złocone, ochronne etui kart. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 863