0. Wyszkowski Michał. Poezye. Wydanie pośmiertne.Warszawa 1830
Wyszkowski Michał. Poezye. Wydanie pośmiertne. Warszawa 1830. Nakładem i drukiem A. Gałęzowskiego i Komp., s. [2], XXXII, [4], 181, portret 1 (litografia), faksymile 1 (litografia rozkł.), 18,5 cm, opr. z epoki płsk. z bogatymi złoc. i tłocz.
Egzemplarz z Biblioteki Łohoyskiej Konstantego hr. Tyszkiewicza (ekslibris, suchy tłok, pieczątka Konstantego Tyszkiewicza) oraz Juliusza Wiktora Gomulickiego (podpis). Pośmiertnie wydany tom poezji Michała Wyszkowskiego (1770-1829) – poety, tłumacza, uczestnika Insurekcji Kościuszkowskiej, członka Towarzystwa Iksów oraz Towarzystwa Rozrywkowego. Przed tekstem portret autora w litografii, na końcu faksymile listu Michała Wyszkowskiego. Oprawa z epoki: półskórek brązowy z bogatymi złoceniami i tłoczeniami na grzbiecie, brzegi kart prószone. K. Tyszkiewicz (1806-1868) – archeolog, kolekcjoner, uczestnik powstania listopadowego, zgromadził w Łohojsku kolekcję zabytkowych przedmiotów, pamiątek historycznych oraz bibliotekę liczącą ok. 5000 tomów. Pęknięcie krawędzi oprawy, brak karty przedtytułowej, wewnątrz stan dobry. Efektowny egzemplarz
Ilośc odsłon: 670