0. Trembecki Stanisław. Poezye. Z popiersiem autora. T. 1-2 (2 wol.). (Biblioteka Kieszonkowa Klassyków Polskich wydana przez Jana Nepomucena Bobrowicza. T. XXIV-XXV). Lipsk 1836
Trembecki Stanisław. Poezye. Z popiersiem autora. T. 1-2 (2 wol.). (Biblioteka Kieszonkowa Klassyków Polskich wydana przez Jana Nepomucena Bobrowicza. T. XXIV-XXV). Lipsk 1836. U Breitkopf et Haertel, s. 208, portret 1 (litografia); 212, 14,5 cm, opr. z epoki skóra marm. z szyldzikiem i złoc.
Dwa tomy poezji Stanisława Trembeckiego (1739-1812) – sekretarza królewskiego, poety okresu oświecenia, dramatopisarza, historyka. Tomy zawierają m.in. utwory: Bajki; Wiersze rozmaite (tu m.in.: Do Stanisława Augusta; Arkadia. Ogród pod Łowiczem; Do księcia Czartoryskiego); Listy (do Stanisława Augusta, Ignacego Krasickiego, Adama Naruszewicza); Zofiówka, z objaśnieniami do poematu pióra Adama Mickiewicza; Polanka i Powązki. W tomie pierwszym litografowany portret Trembeckiego. Oprawa jednolita z epoki: skóra marmurkowana, na grzbiecie zielony szyldzik ze złoconą tytulaturą, zachowane okładki broszurowe. W tomie drugim ubytek szyldziku, nieaktualny podpis i suchy tłok własnościowy, poza tym stan dobry. Ładny komplet.
Ilośc odsłon: 669