0. [Słownik języka polskiego]. Linde Samuel Bogumił. Słownik języka polskiego. Wydanie drugie, poprawne i pomnożone. Staraniem i nakładem Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich. T. I-VI (w 6 wol.). Lwów 1854-1860.
[Słownik języka polskiego]. Linde Samuel Bogumił. Słownik języka polskiego. Wydanie drugie, poprawne i pomnożone. Staraniem i nakładem Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich. T. I-VI (w 6 wol.). Lwów 1854-1860. W Drukarni Zakładu Ossolińskich, s. [4], 39, [11], LXXIV, 681, [3], tabl. ryc. 1 (litografia); [8], V, [5], 11-691, [2]; [12], 13-640, [2]; [12], 13-735, [5]; [12], 758, [6]; 1219, [13], 28 cm, opr. płsk ze złoc. i tłocz.
Wydanie 2 rozszerzone (wyd. 1 ukazało się w latach 1807-1815). Największe dzieło stanowiące trwałe osiągnięcie naukowe Samuela Bogumiła Linde (1771-1847) – leksykografa, pedagoga, bibliotekarza. Prace nad słownikiem trwały ponad 10 lat. Dzieło zapewniło Lindemu wielką renomę naukową w kraju i za granicą, w 1817 r. został odznaczony przez naczelnika Józefa Zajączka złotym medalem „Od rodaków”, otrzymał także liczne członkostwa honorowe (Uniwersytet Wileński, Uniwersytet Krakowski, Instytut Francuski, Królewska Pruska Akademia Nauk, Cesarska Rosyjska Akademia). Wydanie drugie przygotował do druku, wzbogacił przedmową i życiorysem Lindego August Bielowski. Nieaktualne wpisy własnościowe.Podniszczenia okładek, w t. 3 i 6 naderwanie góry grzbietu, w t. 4 ubytki skóry na grzbiecie, w. t. 5 pęknięty grzbiet. Ślad zalania, ślady po owadach w t. 1, w t. 2 ostatnia karta reperowana papierem, w t. 4 kilka pierwszych kart z ubytkiem marginesu, uzupełnionym pap., kilka kart z mocniejszym zabrudzeniem, kilkanaście z ubytkiem górnego marginesu.
Ilośc odsłon: 664