0. Kryłow Iwan A. Basni... s biografieju awtora, napisannoju P. A. Pletniowym. Dwadcat wtoroje połnoje izdanije. S risunkami w tekstie I.S. Panowa. S.-Peterburg 1883
Kryłow Iwan A. Basni... s biografieju awtora, napisannoju P. A. Pletniowym. Dwadcat wtoroje połnoje izdanije. S risunkami w tekstie I.S. Panowa. S.-Peterburg 1883. Izdanije P.A. Jegorowa, s. XXIV, 303, VI, portr., tabl. ryc. kolor. 8 (chromolitografie), tabl. ryc. 18 (drzeworyty), liczne drzeworyty w tekście, 20,5 cm, opr. pł. wyd. ze złoc. i tłocz. na grzbiecie.
Eleganckie wydanie wierszowanych bajek, bogato ilustrowane drzeworytami i chromolitografiami. Iwan A. Kryłow (1769-1844) – rosyjski poeta, dramaturg, sławę zyskał jako autor ponad 200 bajek, pełnych humoru oraz werwy satyrycznej, zawierających elementy ostrej krytyki społeczno-politycznej. Na licu okładziny złocony wizerunek pomnika Kryłowa w bogatej ramie geometrycznej tłoczonej czarną farbą, na grzbiecie tłocz. złotem trzy przedstawienia nawiązujące do treści baśni. Przybrudzenia tylnej okładziny, uszkodzenie 1 tabl. barwnej. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 719