0. Krasicki Ignacy. Bajki i przypowieści. Z 15 drzeworytami wykonanemi według rysunków B. Zaleskiego i K. Pilatiego. Petersburg, Moskwa b.r. (1880)
Krasicki Ignacy. Bajki i przypowieści. Z 15 drzeworytami wykonanemi według rysunków B. Zaleskiego i K. Pilatiego. Petersburg, Moskwa b.r. (1880), nakładem Bolesława Maurycego Wolffa, s. [4], 99, tabl. il. 13 (drzeworyty kolorowane ręcznie), 25,0 cm, opr. ppł.
Starannie wydane „Bajki i przypowieści” Ignacego Krasickiego (1735-1801), trafnie charakteryzujące ludzkie przywary. Książka ozdobiona 13 całostronicowymi ilustracjami ręcznie kolorowanymi, wykonanymi według rysunków Bronisława Zaleskiego (1819-1880) oraz Ksawerego Pillatiego (1843-1902). Na licach oprawy litografowane kompozycje, z wplecionym portretem poety. Oprawa po konserwacji (grzbiet dorobiony współcz.), zabrudzenia, pieczątka własnościowa na karcie tyt., kilka kart wzmocnionych pap. Według egzemplarza BN komplet. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 692