0. Kniaźnin Franciszek Dionizy. Dzieła [...] wydane przez F. S. Dmochowskiego. T. 1-7 (w 7 wol.). Warszawa 1828-1829.
Kniaźnin Franciszek Dionizy. Dzieła [...] wydane przez F. S. Dmochowskiego. T. 1-7 (w 7 wol.). Warszawa 1828-1829. Nakł. i drukiem wydawcy, s. [4], XXXVI, 184, [6]; [8], 243; 243, [2]; [4], 238, [1]; 230, [1]; [4], 226, [1]; [4], 276, 17 cm, opr. jednolita z epoki, płsk ze złoc. na grzbiecie, brzegi k. barw., etui pł. z tyt.
Z biblioteki Chludzińskich (sygn. „Chludziński” na k. tyt. każdego tomu, superekslibrisy literowe na grzbietach). Wydanie dzieł poetyckich i dramatycznych Franciszka Dionizego Kniaźnina (1750-1807), oświeceniowego poety, dramaturga i tłumacza. Spod jego pióra wychodziły polskie i łacińskie bajki, ody, sielanki i erotyki oraz dramaty pisane m.in. na potrzeby teatru w Puławach, gdzie Kniaźnin mieszkał, korzystając z mecenatu Czartoryskich. Oferowana edycja została przygotowana przez Franciszka Salezego Dmochowskiego (1801-1871), w ramach serii „Biblioteka Narodowa”, w której ukazały się również dzieła Zabłockiego (zob. poz. 873). Ładna oprawa z epoki w brązowe półskórki z tyt., złoc. i superekslibrisami literowymi: „Fr. Ks. Ch.” (Franciszek Ksawery Chludziński, ur. 1815, oficer Wojska Polskiego, sędzia trybunału w Radomiu) oraz „J.E.Ch.” (Józef Emilian Chludziński), zachowane dziewiętnastowieczne płócienne etui z tyt. i superekslibrisami literowymi. Przetarcia złoceń opr., niewielkie zaplamienia opr., pęknięcie krawędzi grzbietu t. 1., poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 707