0. Herburt Jan Szczęsny. Andrzeia Maczuskiego o przyiaźniach i przyiaciołach, pismo wydane w Dobromilu według wszelkiego do prawdy podobieństwa między rokiem 1530 a 1540, na iaw ogłasza z dodatkiem textów oryginalnych Symon Felix Żukowski.Wilno 1817
Herburt Jan Szczęsny. Andrzeia Maczuskiego o przyiaźniach i przyiaciołach, pismo wydane w Dobromilu według wszelkiego do prawdy podobieństwa między rokiem 1530 a 1540, na iaw ogłasza z dodatkiem textów oryginalnych Symon Felix Żukowski. Wilno 1817. Nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego, s. XX, [2], 208, tabl. ryc. 2 (miedzioryty), 21,5 cm, okł. ochronna karton z epoki.
Egzemplarz z dubletów Biblioteki Kórnickiej (pieczątki). Kompilacja przekładów z dzieł m.in. Cycerona, Platona, Plutarcha. Tom wydany przez Jana Szczęsnego Herburta (1567-1616) pod pseudonimem Andrzej Maczuski. Wbrew temu co sugeruje tytuł, pierwodruk ukazał się w Dobromilu między rokiem 1611 i 1616. Książka ozdobiona dwoma miedziorytami: Michała Podolińskiego i W. Staweckiego. Ubytki kartonu oprawy na grzbiecie, brak karty ze stronami 3/4 (defekt wydawniczy?), błędy w paginacji, wewnątrz stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 665