0. Żuławski Jerzy. Na srebrnym globie. Rękopis z księżyca. Lwów 1903.
Żuławski Jerzy. Na srebrnym globie. Rękopis z księżyca. Lwów 1903. Nakładem Towarzystwa Wydawniczego, s. [4], 349, tabl. ilustr. 13, winiety, 23 cm, opr. skóra.
Wydanie 1. Pierwsza część fantastycznonaukowej trylogii Jerzego Żuławskiego (1874-1915) – poety, dramatopisarza, publicysty okresu Młodej Polski, znanego taternika. Część druga nosi tytuł „Zwycięzca”, część trzecia „Stara ziemia”. Narrację powieści poprowadzono w formie pamiętnika uczestnika wyprawy na Księżyc, który odnaleziono w kapsule spadłej na Ziemię. Autorem ilustracji i winiet był Antoni Procajłowicz (1876-1949), malarz, grafik, ilustrator, plakacista. Oprawa artystyczna, niesygnowana: brązowa skóra, na przednim licu wytłoczona reliefowo kompozycja na podstawie jednej z ilustracji zdobiących książkę. Otarcia opr., poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 655