0. Przybyszewski Stanisław. Nad morzem. Wydanie drugie przejrzane przez autora. Kraków 1901.
Przybyszewski Stanisław. Nad morzem. Wydanie drugie przejrzane przez autora. Kraków 1901. Odbito w Drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. 74, ilustr. w tekście; adl.:
Przybyszewska Dagny. Kiedy słońce zachodzi. Przełożył z norweskiego i wydał Stanisław Przybyszewski. Z portretem autorki. Warszawa 1902. Jan Fiszer, s. [4], 89, [2], portret 1 (heliograwiura), 21,5 cm, współopr., opr. z epoki płsk. ze złoc. napisami, zach. oryg. okł. brosz. 300,-
Poz. 1. Rapsod Stanisława Przybyszewskiego napisany pod wpływem wyprawy nad norweskie fiordy. Poz. 2. Wydanie 1. Tom utworów dramatycznych Dagny Juel Przybyszewskiej (1867-1901) – norweskiej pisarki, tłumaczki, od 1893 r. żony Stanisława Przybyszewskiego. Utwory w tłumaczeniu Stanisława Przybyszewskiego. Tom dedykowany dzieciom. Przed tekstem portret autorki. Zachowana barwna okładka broszurowa. Niewielkie otarcia oprawy, małe uszkodzenie przedniej oprawy i marginesu początkowych sześciu kart, na początkowych kartach poz. 2 stare ślady zawilgocenia, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 834