0. Błok Aleksandr. Dwienadcat’. Berlin [1922]
Błok Aleksandr. Dwienadcat’. Berlin [1922]. Knigoizdatielstwo „Niewa”, s. [6], 22, [4], tabl. ryc. 4 (drzeworyty Wasilija Masiutina), 25 cm, oryg. okł. brosz. wg projektu W. Masjutina.
Jeden z najgłośniejszych utworów Aleksandra Błoka (1880-1921). Poemat „Dwunastu” powstał w styczniu 1918 r., stanowi apoteozę rewolucji i rozpoczyna ostatni okres w twórczości poety związany już z literaturą radziecką. Tytułowych dwunastu czerwonogwardzistów z Chrystusem na czele symbolizowało nadejście nowej ery. Okładka i cztery drzeworyty wykonane przez wybitnego rosyjskiego grafika Wasilija Masjutina (1884-1955). Ubytki grzbietu opr., przybrudzenia. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 753