1. Zaleski Józef Bohdan. Poezye. T. 1-4. Petersburg 1851-1852.
Zaleski Józef Bohdan. Poezye. T. 1-4. Petersburg 1851-1852. Nakładem B. M. Wolffa, s. [4], 314; 122, [1]; 137; [4], 183, [3], 13,5 cm, opr. wyd. w 2 wol., pł. ze złoc. i tłocz. na grzbiecie i licu.
Zbiorowa edycja pism Józefa Bohdana Zaleskiego (1802-1886) – jednego z pierwszych poetów romantycznych, zaliczanego do tzw. „szkoły ukraińskiej”, uczestnika powstania listopadowego, emigranta, jednego z najbliższych przyjaciół Adama Mickiewicza. W tomach przedrukowano utwory własne autora i tłumaczenia, m.in.: modlitwy, hymny, rusałki, dumki, ballady, wiersze, wiośnianki, szumki, pyłki. Jednolita oprawa wydawnicza w 2 woluminy: płótno szare, na grzbiecie i licu bogato złocona kompozycja z wkomponowaną tytulaturą, u dołu numeracja tomów. Nieznaczne przetarcia płótna na krawędziach, nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry. Rzadkie. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 666