0. Kantyczki Chóru Akademickiego w Krakowie od 1885 do 1935 roku śpiewane.
Kantyczki Chóru Akademickiego w Krakowie od 1885 do 1935 roku śpiewane. Zebrane i opracowane przez Komisję Artystyczną Komitetu Jubileuszowego 50-lecia „Chóru Akademickiego” w składzie: Jan Walcher, Bolesław Wallek-Walewski, Cezar Zawiłowski, Józef Życzkowski. Ilustracje wybrał i opracował Antoni Hniłko. Kraków 1935. Sztych i druk Zakładów Graficznych „Styl”, s. 247, [7], nuty w tekście, 24,5 cm, opr. wyd. płsk. ze złoc., górny brzeg kart złoc., zach.
oryg. okł. brosz.
Egzemplarz autorski jednego ze współwydawców księgi, dr Józefa Życzkowskiego (na karcie przedtytułowej kaligrafowana dedykacja podpisana przez członków komitetu jubileuszowego). Zawiera utwory m.in.: L. Van Beethovena, F. Chopina, E. Griega, F. Mendelssohna, S. Moniuszki. Luksusowy wariant oprawy wydawniczej: półskórek brązowy, na grzbiecie i licu złocona tytulatura, górny brzeg kart złocony, papier wyklejek marmurkowany, zachowane oryginalne okładki broszurowe. Niewielkie przetarcia skóry na krawędziach grzbietu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 675