0. Moniuszko Stanisław (1819-1872), kompozytor. Portret.
Moniuszko Stanisław (1819-1872), kompozytor. Portret.
Akwarela, ołówek; 35,0 x 28,0 (w świetle oprawy)
Sygnowana nieczytelnie. Popiersie kompozytora, dyrygenta, pedagoga, uważanego za twórcę polskiej opery narodowej (w popularnym ujęciu, znanym m.in. z fotografii Jana Mieczkowskiego z ok. 1870 r. oraz z portretu Tytusa Maleszewskiego). Stan dobry, rysunek oprawiony w ramę 48,0 x 41,0 cm.
Ilośc odsłon: 738