0. Zienkowicz Leon. Wizerunki polityczne dziejów państwa polskiego. T. 1-4 (w 4 wol.) (Biblioteka Pisarzy Polskich. T. XXVIII-XXXI). Lipsk 1864-1865
Zienkowicz Leon. Wizerunki polityczne dziejów państwa polskiego. T. 1-4 (w 4 wol.) (Biblioteka Pisarzy Polskich. T. XXVIII-XXXI). Lipsk 1864-1865. F.A. Brockhaus, s. [6], 256; [6], 304; [2], XIX, [1], 305, [1]; [6], 279, [1], 18,5 cm, jednolita opr. wyd. pł. bordowe ze złoc. na grzbiecie, brzegi kart marm.
Zbiór pism dotyczących historii politycznej Polski od utraty państwowości do 1848 r., wydany przez Leona Zienkowicza (1808-1870) – działacza demokratycznego, uczestnika powstania listopadowego, współtwórcę Stowarzyszenia Ludu Polskiego. Poszczególne tomy zawierają: T. 1: Rzecz o rozumie stanu w Polsce przez Jana Alcyatę, przejrzana, powiększona i powtórnie wydana; T. 2: Polska w kraju i za granicą od 1831 do 1848 r. Zbiór dokumentów z tych czasów jako materiałów do historii politycznej narodu polskiego; T. 3: Rewolucjoniści i stronnictwa wsteczne w 1848 roku, przez Edmunda Chojeckiego. Wydanie powtórne, przejrzane, z dodaniem wstępu o wypadkach obecnych; T. 4: Polska w kraju w 1848 roku. Sprawy poznańskie, krakowskie i galicyjskie. Zbiór dokumentów z tych czasów jako materiałów do historii politycznej państwa polskiego. Jednolita oprawa wydawnicza: płótno bordowe ze złoconymi napisami na grzbiecie, brzegi kart marmurkowane. Drobne zaplamienia i otarcia płótna na krawędziach, w tomie czwartym stary ślad zacieku w dolnym narożniku początkowych kart, poza tym stan dobry. Ładny komplet.
Ilośc odsłon: 693