0. Wróblewski Stanisław. Komentarz do §§ 531-824 austryackiego kodeksu cywilnego (prawo spadkowe). Kraków 1904.
Wróblewski Stanisław. Komentarz do §§ 531-824 austryackiego kodeksu cywilnego (prawo spadkowe). Kraków 1904. Księgarnia Leona Frommera, s. [8], 950, 15, 17,5 cm, oryg. opr. wyd. R. Jahody, płsk.
Komentarz do prawa spadkowego obowiązującego w krajach monarchii austro-węgierskiej, stanowiący t. 3 opracowania austriackiego kodeksu cywilnego przygotowanego przez Wł. Jaworskiego i St. Wróblewskiego (zob. poz. 593). Autorem oferowanego tomu był Stanisław Wróblewski (1868-1938) prawnik, prezes PAU, senator II RP. Opr. wydawnicza Roberta Jahody (sygn. na tylnych okł. ślepym tłokiem: „Robert Jahoda. Introligator w Krakowie”): ciemnobrązowy płsk., z bogatymi tłocz. i złoc. na grzbiecie (dekoracja secesyjna), na licach pł. tłocz. na ślepo, brzegi k. barw. Robert Jahoda (1862-1947), artysta introligator. Podpisy własnościowe. Otarcia pł., kilka k. poluzowanych. Brak s. 611-618 (uzupełnione kopią). Stan dobry.
Ilośc odsłon: 669