0. Wańkowicz Melchior. Sztafeta.Warszawa 1939.
Wańkowicz Melchior. Sztafeta. Książka o polskim pochodzie gospodarczym. Warszawa 1939. Wydawnictwo Biblioteka Polska, s. XVI, 527, [4], tabl. barwne 4 (w tym 1 rozkł.), 386 ilustr. w tekście, mapy w tekście, 24,5 cm, luksusowy wariant opr. wyd., skóra.
Książka autorstwa Melchiora Wańkowicza (1892-1974) – wybitnego publicysty i prozaika, opiewająca w reporterskim stylu sukcesy gospodarcze międzywojennej Polski ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu ciężkiego i maszynowego. Książka ozdobiona trzema barwnymi tablicami, 386 ilustracjami oraz 19 karykaturami. Opracowanie graficzne oraz fotomontaże Mieczysława Bermana. Luksusowy wariant oprawy wydawniczej: niebieska skóra z szyldzikiem i złoceniami na grzbiecie i licu, górny brzeg kart złocony. Nieaktualny wpis własnościowy, grzbiet naprawiany, przetarcia oprawy, przybrudzone brzegi kart, podkreślenia ołówkiem, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 679