0. Trentowski Bronisław. Chowanna, czyli system pedagogiki narodowej, jako umiejętności wychowania, nauki i oświaty, słowem wykształcenia naszej młodzieży. Tom 1 (z 2). Poznań 1842.
Trentowski Bronisław. Chowanna, czyli system pedagogiki narodowej, jako umiejętności wychowania, nauki i oświaty, słowem wykształcenia naszej młodzieży. Tom 1 (z 2). Poznań 1842. Nakładem Księgarni Nowej, s. [4], LXX, [2], VI, [2], 785, [2], 20 cm, opr. z epoki płsk. z szyldzikiem i złoc., brzegi kart barwione.
Wydanie 1. Pierwszy tom największego dzieła Bronisława Trentowskiego (1808-1869) – filozofa, pedagoga, publicysty, twórcy koncepcji polskiej „filozofii narodowej”. Pierwsza publikacja polska, w której można znaleźć historię myśli pedagogicznej. Oprawa z epoki: półskórek brązowy, na grzbiecie szyldzik ze złoconą tytulaturą, brzegi kart barwione. Pęknięcie dolnej krawędzi grzbietu, nieaktualne zapiski własnościowe, drobne zażółcenia, poza tym stan dobry. Efektowna oprawa.
Ilośc odsłon: 637