0. Święcki Tomasz. Historyczne pamiątki znamienitych rodzin i osób dawnej Polski. Przejrzał w rękopiśmie, objaśnił i uzupełnił przypisami Juljan Bartoszewicz. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1858-1859.
Święcki Tomasz. Historyczne pamiątki znamienitych rodzin i osób dawnej Polski. Przejrzał w rękopiśmie, objaśnił i uzupełnił przypisami Juljan Bartoszewicz. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1858-1859. Nakładem S.H. Merzbacha, s. X, 417, frontispis (drzeworyt); [4], 580, frontispis (drzeworyt); 21,5 cm, opr. jednolita z epoki pł. z tłocz. i złoc., brzegi kart marm.
Wydanie 1. Pośmiertnie wydane dzieło Tomasza Święckiego (1774-1837) – historyka, geografa, członka Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Praca zawiera ułożone alfabetycznie informacje genealogiczne i historyczne (głównie zaczerpnięte z „Korony Polskiej” Kaspra Niesieckiego) dotyczące najwybitniejszych rodzin i postaci z dziejów Polski. Oprawa jednolita z epoki: płótno zielone ze złoconym napisem na grzbiecie, brzegi kart marmurkowane. W tomie pierwszym brak 1 tablicy, zbrązowienia na frontispisach. Stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 661