0. Szajnocha Karol. Jadwiga i Jagiełło 1374-1413. Opowiadanie historyczne. T. 1-3 (w 3 wol.). Lwów 1855
Szajnocha Karol. Jadwiga i Jagiełło 1374-1413. Opowiadanie historyczne. T. 1-3 (w 3 wol.). Lwów 1855. Nakładem Karola Wilda. W Drukarni Zakładu Narodowego imienia Ossolińskich, s. [8], 384; [8], 402; [10], 434, 21,5 cm, opr. z epoki płsk z bogatymi złoc.
Wydanie 1. Opisana barwnym językiem historia panowania Jadwigi i Władysława Jagiełły. Jedna z najważniejszych prac historycznych Karola Szajnochy (1818-1868) – historyka, publicysty, pisarza, kustosza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Lwowie. Efektowna oprawa z epoki: brązowe półskórki z tytulaturą i bogatymi złoceniami. Nieaktualne pieczątki własnościowe. Ubytki płótna opr. w t. 1 i 3, zalania marginesów, zbrązowienia pap. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 716