0. Pociecha Władysław. Królowa Bona (1494-1557). Czasy i ludzie Odrodzenia. T. 1-4 (2 wol.). Poznań 1949-1958.
Pociecha Władysław. Królowa Bona (1494-1557). Czasy i ludzie Odrodzenia. T. 1-4 (2 wol.). Poznań 1949-1958. Nakładem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, s. VII, [1], 322, [2], tabl. ilustr. 8; [2], 598, [2], tabl. ilustr. 8; 260, [4], tabl. ilustr. 8; 548, tabl. ilustr. 8, 25 cm, opr. współcz. w 2 wol., płsk ze złoc. napisami, papier okładek i wyklejek marm. -
Opus magnum Władysława Pociechy (1893-1958) – historyka, dyrektora Biblioteki Kórnickiej, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Źródłowa, najobszerniejsza biografia królowej Bony, doprowadzona chronologicznie do 1539 r., podkreślająca zasługi królowej dla kultury polskiej i przemian społeczno-politycznych. Dwa pierwsze tomy ukazały się za życia autora. Przyniosły mu powołanie na członka korespondenta PAU, jednocześnie spotkały się z ostrą krytyką ideologiczną władz. Druk następnych tomów został wstrzymany, a autora okrzyknięto „agentem Watykanu”. Kolejne tomy wydano dopiero po śmierci autora w 1958 r. Oprawa współczesna w 2 woluminy: półskórek czerwony ze złoconymi napisami na grzbiecie, papier okładek i wyklejek marmurkowany, zachowane przednie okładki broszurowe. Strony pierwszej składki w tomie pierwszym pomylone przez introligatora, poza tym stan bardzo dobry. Efektowny komplet.
Ilośc odsłon: 813