0. Pieśń Legionów. Z illustracyami Juliusza Kossaka, z tekstem objaśniającym Dr Ludwika Finkla. Lwów [1894]
Pieśń Legionów. Z illustracyami Juliusza Kossaka, z tekstem objaśniającym Dr Ludwika Finkla. Lwów [1894]. Nakładem Księgarni H. Altenberga, s. 14, [2], tabl. ilustr. 7 (heliograwiury), 42 cm, opr. wyd. pł. beżowe z tłocz.
Efektowne wydawnictwo poświęcone „Mazurkowi Dąbrowskiego”. Zawiera historię powstania utworu autorstwa Ludwika Finkla, teksty trzech znanych wariantów utworu, faksymile autografu Józefa Wybickiego oraz 7 heliograwiur z ilustracjami Juliusza Kossaka nawiązującymi do treści (Legiony Polskie we Włoszech, epoka napoleońska, ks. Józef Poniatowski, Insurekcja Kościuszkowska, Stefan Czarniecki). Oprawa wydawnicza: płótno beżowe, na licu złocona tytulatura oraz barwnie tłoczona scena przedstawiająca Henryka Dąbrowskiego na czele Legionów. Zabrudzenia płótna oprawy, dwa niewielkie przetarcia płótna na grzbiecie, na heliograwiurach i bibułkach ochronnych charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 709