0. Pamiętnik Warszawski czyli Dziennik Nauk i Umiejętności. 1815. Tom II (Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień). Warszawa 1815
Pamiętnik Warszawski czyli Dziennik Nauk i Umiejętności. 1815. Tom II (Maj, Czerwiec, Lipiec, Sierpień). Warszawa 1815. Nakładem i drukiem Zawadzkiego i Węckiego w Drukarni Rządowej, s. 479, [6], 19 cm, opr. z epoki płsk z szyldzikiem i złoc., brzegi kart barwione.
W treści m.in.: Rzecz o czwartym groszu siostrom z pozostałości ojczystej przez braci udzielanym (J. W. Bandtkie); Teatr polski. Uwagi nad aktorami i widzami warszawskimi; Rachunki Decjusza wydatków króla Zygmunta Augusta; O rogu, sposobach farbowania go i użytku w rzemiosłach i handlu; Wiersz do króla Stanisława Augusta powracającego z podróży wołyńskiej roku 1787 (St. Trembecki); Postrzeżenia o dziele Tadeusza Czackiego „O litewskich i polskich prawach”; O sposobach ratowania rażonego od piorunu człowieka i środkach unikania piorunu; O polskim bankiecie sławnym. Nieaktualne zapiski i pieczątki własnościowe. Niewielkie ubytki skóry grzbietu, ubytki papieru na licu oprawy, miejscami zaplamienia i zabrudzenia pap. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 673