0. O rannym żołnierzu. Ulotne pismo zbiorowe pod redakcją Stanisława Dzikowskiego. Warszawa 1917
O rannym żołnierzu. Ulotne pismo zbiorowe pod redakcją Stanisława Dzikowskiego. Warszawa 1917, b.w., druk Zakłady Graficzne B. Wierzbicki, s. 16, 31,0 cm, opr. wyb. brosz.
Jednodniówka wydana na rzecz Wydziału Opieki nad Inwalidami-Legionistami i Rodzinami po Poległych. Zawiera m.in. aforyzmy Józefa Piłsudskiego i Stanisława Szeptyckiego, wspomnienia z pola walki, wiersze (m.in. Edwarda Słońskiego, Zuzanny Rabskiej, Józefa Andrzeja Teslara) oraz nuty pieśni „Spokojnie nam tu, spokojnie...” (słowa Feliks Gwiżdż, muzyka Stefan Malinowski). Okładka i ilustracja projektu Jana Starży Dzierzbickiego (1883-1939), malarza, wieloletniego prezesa Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Zabrudzenia i uszkodzenia oprawy. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 651