0. Naruszewicz Adam. Historya Jana Karola Chodkiewicza, wojewody wileńskiego, hetmana wielkiego W. X. Lit. Wydanie nowe Jana Nepomucena Bobrowicza. Z popiersiem Chodkiewicza T. 1-2 (Życia Sławnych Polaków. T. 1-2) (w 2 wol.). Lipsk 1837
Naruszewicz Adam. Historya Jana Karola Chodkiewicza, wojewody wileńskiego, hetmana wielkiego W. X. Lit. Wydanie nowe Jana Nepomucena Bobrowicza. Z popiersiem Chodkiewicza T. 1-2 (Życia Sławnych Polaków. T. 1-2) (w 2 wol.). Lipsk 1837. U Breitkopf und Haertel, s. XIV, 293, portret 1 (staloryt); X, 296, 20,5 cm, opr. jednolita z epoki skóra ze złoc. i tłocz.
Biografia Jana Karola Chodkiewicza (1560-1621) – hetmana wielkiego litewskiego, wojewody wileńskiego, jednego z największych wodzów Rzeczypospolitej szlacheckiej. Na początku tomu pierwszego portret hetmana w stalorycie. Jednolita oprawa z epoki w stylu neobarokowym: skóra ciemnozielona, na grzbiecie złocona tytulatura i tłoczone ślepo ozdobniki, okładki obwiedzione florystycznymi bordiurami, w zwierciadłach odbity efektowny tłok, zachowane wszystkie okładki broszurowe. Przetarcia skóry na grzbiecie, na kartach charakterystyczne zażółcenia papieru (intensywne), faksymile podpisu, poza tym stan dobry. Efektowny komplet.
Ilośc odsłon: 826