0. Naruszewicz Adam. Historya Jana Karola Chodkiewicza... Warszawa 1805
Naruszewicz Adam. Historya Jana Karola Chodkiewicza, wojewody wileńskiego, hetmana wielkiego W. X. Lit. T. 1-2 (2 wol.) (Życie Sławnych Polaków). Edycya Tadeusza Mostowskiego. Warszawa 1805. W Drukarni No 646 przy Nowolipiu, s. 449, portret 1 (miedzioryt punktowy Jana Ligbera); 408; oraz:
Bohomolec Franciszek. Życie Jana Zamoyskiego, s. 226; oraz: Krajewski Michał. Historia Stefana Czarnieckiego. (Życia Sławnych Polaków t. II). Edycya Tadeusza Mostowskiego. Warszawa 1805. W Drukarni Nro 646 przy Nowolipiu, s. 461, portret 1 (miedzioryt punktowy Jana Ligbera); oraz:
Bohomolec Franciszek. Życie Jerzego Ossolińskiego, Kanclerza Wielkiego Koronnego. (Życia Sławnych Polaków. Tom III). Edycya Tadeusza Mostowskiego. Warszawa 1805. W Drukarni Nro 646 przy Nowolipiu, s. 425, [4], 19,5 cm, opr. jednolita z epoki w 4 wol., płsk ze złoc. i tłocz.
Cztery tomy z serii „Wybór Pisarzów Polskich”, wydawanej w latach 1803-1805 przez Tadeusza Mostowskiego (1766-1842) – działacza Sejmu Czteroletniego, ministra Księstwa Warszawskiego i Królestwa Polskiego, krytyka literackiego i wydawcę. Poz. 1. Biografia Jana Karola Chodkiewicza (1560-1621) – hetmana wielkiego litewskiego, wojewody wileńskiego, jednego z największych wodzów Rzeczypospolitej szlacheckiej, pogromcy Szwedów pod Kircholmem (1605). W części końcowej przedrukowane fragmenty diariusza Jakuba Sobieskiego z wyprawy chocimskiej 1621 r., w trakcie której zmarł Chodkiewicz. Nieaktualne pieczątki i zapiski własnościowe. Poz. 2. Zawiera dwa utwory: „Życie Jana Zamoyskiego, kanclerza i hetmana wielkiego koronnego” oraz „Historya Stefana na Czarncy Czarnieckiego, wojewody kijowskiego, hetmana polnego koronnego”. Przed tekstem miedziorytowy portret Jana Zamoyskiego. Ślad zawilgocenia w górnym narożniku początkowych kart, pojedyncze ślady po owadach w bloku. Poz. 3. Biografia Jerzego Ossolińskiego (1595-1650) – kanclerza wielkiego koronnego, wybitnego polityka i dyplomaty, najbliższego doradcy Władysława IV, autora ugody z Kozakami w Zborowie. Jednolita oprawa z epoki: półskórek brązowy, na grzbiecie złocona tytulatura, tłoczone i złocone zdobienia, brzegi kart marmurkowane. Stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 873