0. Narbutt Teodor. Dzieje Narodu Litewskiego w krótkości zebrane z dołączeniem potoku pochodzeń ludów narodu litewskiego i czterech tablic rodowych xiążąt litewskich. Nakładem Rubena Rafałowicza. Wilno 1847.
Narbutt Teodor. Dzieje Narodu Litewskiego w krótkości zebrane z dołączeniem potoku pochodzeń ludów narodu litewskiego i czterech tablic rodowych xiążąt litewskich. Nakładem Rubena Rafałowicza. Wilno 1847. Drukiem Józefa Zawadzkiego, s. VII, [1], 244, tabl. ilustr. 1 (rozkł), tabl. genealog. 4 (rozkł.), 22 cm, opr. z epoki skóra ze złoc. na grzbiecie i obu okł., brzegi kart barwione.
Dzieje narodu litewskiego od „wieków bezhistorycznych” do Unii Lubelskiej 1569 r., opracowane przez Teodora Narbutta (1784-1864) – historyka, badacza dziejów Litwy, bibliofila, inżyniera. W części końcowej spis chronologiczny wydarzeń na Litwie od 1573 do 1840 r. oraz poczet panujących książąt i wielkich książąt litewskich od XI w. Oprawa po konserwacji, grzbiet wzmocniony, wyklejki nowe, jedna tablica genealogiczna z naddarciami, w tekście miejscami podkreślenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 847