0. Maliszewski Edward. Olszewicz Bolesław. Podręczny słownik geograficzny ze szczególnym uwzględnieniem Polski, jej spraw i interesów, z licznymi mapami i figurami w tekście. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1925-1927
Maliszewski Edward. Olszewicz Bolesław. Podręczny słownik geograficzny ze szczególnym uwzględnieniem Polski, jej spraw i interesów, z licznymi mapami i figurami w tekście. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1925-1927. Trzaska, Evert i Michalski, s. X, 712; VIII, 772, map 4 (kolor, rozkł.), liczne ilustr. i mapki w tekście, 21 cm, opr. wyd. płsk ze złoc. i tłocz.
Kompendium geograficzne II Rzeczypospolitej i ziem historycznie z Polską związanych. Zawiera wiele informacji o niemieckim i polskim nazewnictwie w Prusach i na Kresach Zachodnich, a także biogramy wybitnych geografów, odkrywców i kartografów. Autorami są Edward Maliszewski (1875-1928), krajoznawca i bibliograf oraz Bolesław Olszewicz (1893-1972), historyk geografii, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego (obaj byli również znanymi bibliofilami). Komplet kolorowych map polskich: etnograficzna, bogactw naturalnych, rozbiorów. Efektowna oprawa wydawnicza spółki TEM w brązowe półskórki z bogato złoconymi grzbietami. Niewielkie przetarcia okładek i grzbietu, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 743