0. Maciejowski Franciszek. Wykład prawa karnego w ogólności z zastosowaniem kodexu kar... Warszawa 1848
Maciejowski Franciszek. Wykład prawa karnego w ogólności z zastosowaniem kodexu kar głównych i poprawczych z dniem 20 grudnia – 1 stycznia 1848 r. w Królestwie Polskiem obowiązującego tudzież ustawy przechodniej i instrukcyi dla sądów. Warszawa 1848. Nakł. Autora, s. XV, [1], 542, [18], 23 cm, opr. płsk z epoki z tłocz.
Superekslibris: „X Departamentu Senatu” [Warszawskiego w Królestwie Polskim] i pieczęć „Biblioteki Ministerstwa Sprawiedliwości” [II RP]. Podręcznik prawa karnego w Królestwie
Polskim autorstwa F. Maciejowskiego, ówczesnego sędziego sądu kryminalnego i trybunału cywilnego, późniejszego profesora prawa w Szkole Głównej Warszawskiej. Oprawa pochodzi z okresu, kiedy autor piastował różne stanowiska w X Departamencie Senatu Warszawskiego (1860-1868). Tytuł i superekslibris tłoczony złotem na pięciopolowym grzbiecie podkreślonym złotymi kasetonami. Drobne otarcia opr., poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 896