0. [Jan III Sobieski]. Listy krola Jana III, pisane do krolowej Maryi Kazimiry w ciągu wyprawy pod Wieden w roku 1683. Wydane przez Edwarda Raczyńskiego. Edycya druga. Warszawa 1824
[Jan III Sobieski]. Listy krola Jana III, pisane do krolowej Maryi Kazimiry w ciągu wyprawy pod Wieden w roku 1683. Wydane przez Edwarda Raczyńskiego. Edycya druga. Warszawa 1824. Nakł. i druk. N. Glücksberga, k. [3], s. IX, 235; 1 rozkładana mapa (litografia 26 x 26 cm), podobizna karty listu (litografia), 20 cm, opr. z epoki, płsk z tłocz. i złoc., brzegi k. prószone.
Druga edycja (pierwsza ukazała się rok wcześniej) listów króla polskiego Jana III Sobieskiego (1629-1696) do swojej żony Marii Kazimiery d’Arquien (1641-1716). Zbiór zawiera listy pisane przez króla w czasie odsieczy wiedeńskiej. Łącznie trzydzieści listów (z przydaniem fragmentu listu do matki autorstwa królewicza Jakuba), w tym pismo, w którym Sobieski zawiadamia Marysieńkę o wiktorii wiedeńskiej (pierwsza karta tego listu dołączona w postaci odbitki litograficznej). Z księgozbioru majora Tadeusza Zbyszyckiego, działacza Sokoła z Sanoka (suche tłoki). Dołączona litografowana rozkładana „Mapa pochodu woyska polskiego w ciągu wyprawy wiedeńskiey roku 1683”. Zażółcenia papieru, karta z podobizną listu przerwana i podklejona papierem. Przetarcia okładeki grzbietu. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 697