0. Goldstein Maksymiljan, Dresdner Karol. Kultura i sztuka ludu żydowskiego na ziemiach polskich. Zbiory Maksymiljana Goldsteina. Z przedmową prof. dr. Majera Bałabana. Lwów – Warszawa 1935.
Goldstein Maksymiljan, Dresdner Karol. Kultura i sztuka ludu żydowskiego na ziemiach polskich. Zbiory Maksymiljana Goldsteina. Z przedmową prof. dr. Majera Bałabana. Lwów – Warszawa 1935. Nakładem Maksymiljana Goldsteina – Skład Główny w księgarniach S.A. Książnica-Atlas, s. [4], XI, [1], 208, tabl. ryc. 3 (2 akwaforty i 1 heliograwiura), 24,5 cm, opr. wyd. pł. ze złoc.
Egzemplarz Leopolda Wellisza (1882-1972), bibliofila, kolekcjonera ekslibrisów i grafiki (ekslibris). Wklejony ekslibris Maksymiliana Goldsteina. Heliograwiura sygnowana odręcznie przez Artura Szyka oraz akwaforty Stanisława Jakubowskiego i Efraima Liliena.Odbito 1000 egzemplarzy numerowanych, oferowany egz. ma numer 130. Bogato ilustrowane, szeroko potraktowane i świetnie napisane opracowanie, którego podstawę stanowiła kolekcja judaików gromadzona od ok. 1910 r. przez M. Goldsteina (1885-ok. 1942), miłośnika tradycji i kultury żydowskiej, założyciela Muzeum Żydowskiego we Lwowie. Szczególnym tematem jego zainteresowań kolekcjonerskich była numizmatyka i ekslibris, ale opracowanie obejmuje obiekty z wielu dziedzin życia i twórczości. Otarcia i zabrudzenia oprawy, niewielkie ubytki grzbietu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 659