0. Gebert Bronisław, Gebertowa Gizela. Wypisy historyczne z dziejów ojczystych. 52 ilustracje w tekście. Glasgow 1946.
Gebert Bronisław, Gebertowa Gizela. Wypisy historyczne z dziejów ojczystych. 52 ilustracje w tekście. Glasgow 1946. Książnica Polska, s. 176, ilustracje w tekście (w tym całostronicowe), 24,5 cm, opr. wyd. ppł.
Wybór tekstów o charakterze informacyjno-popularyzatorskim. Wypisy zaczerpnięto zarówno z tekstów źródłowych, jak i z prac polskich historyków XIX i XX w. Od s. 173 wykaz publikacji Książnicy Polskiej w Glasgow. Dekoracyjna opr. z wykorzystaniem plakatu J. Tokarzewskiego, przedstawiającego husarza na koniu. Nieznaczne uszkodzenia krawędzi pierwszych 3 kart. Na oprawie ślad po usuniętej taśmie. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 649