0. Czechowski Aleksander. Historya XIX stulecia. Dzieje polityki, literatury, sztuki, nauki, przemysłu, itp. opracowane na podstawie najnowszych badań i objaśnione licznemi ilustracyami. T. 1-3 (w 3 wol.). Warszawa 1901-1902
Czechowski Aleksander. Historya XIX stulecia. Dzieje polityki, literatury, sztuki, nauki, przemysłu, itp. opracowane na podstawie najnowszych badań i objaśnione licznemi ilustracyami. T. 1-3 (w 3 wol.). Warszawa 1901-1902. Nakładem „Gazety Polskiej”, s. [4], 599, [1], XVIII, [2]; [4], 599, [1], XVI; [8], 691, [1], XX, liczne ilustr. w tekście, 27,5 cm, jednolita opr. płsk ze złoc. i tłocz.
Obszerna, bogato ilustrowana panorama świata w XIX w., omawiająca historię, gospodarkę, naukę i kulturę ze szczególnym uwzględnieniem spraw polskich. Tom pierwszy w całości dotyczy epoki napoleońskiej. Niewielkie przetarcia opraw, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 868