0. Czacki Tadeusz. O litewskich i polskich prawach. O ich duchu, źródłach, związku i o rzeczach zawartych w pierwszym Statucie dla Litwy. T. 1-2. Wyd. Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1861.
Czacki Tadeusz. O litewskich i polskich prawach. O ich duchu, źródłach, związku i o rzeczach zawartych w pierwszym Statucie dla Litwy. T. 1-2. Wyd. Kazimierza Józefa Turowskiego. Kraków 1861. Nakł. Druk. „Czasu”, s. VIII, 9-349, tabl. [4] złoż.; [2], 299, [1], I-VII, [2], 310-352, [1], tabl. [1] (złoż.), 20 cm, współopr. płsk.
Dzieło obejmujące wiadomości historyczne, prawno-ustrojowe i społeczne o Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a także dużo informacji odnośnie monet polskich. Ponadto tablica indygenatów, nobilitacji i przysposobień czyli adopcji herbowych do 1601 r., kiedy królowie mogli kształtować stan szlachecki. Dołączono również tablice miar staropolskich. W t. 2.: „Wykład tablicy monet kuficznych znajdowanych w Litwie od gminu, zakładem przymierza z czartem nazwanych”. Dedykacja z okresu międzywojennego. Drobne otarcia opr., wewnątrz zbrązowienia i niewielkie uszkodzenia s. 335-340 (podklejone). Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 850