0. Bułharyn Jerzy. Rys wojny węgierskiej w latach 1848 i 1849 przez jenerała... Paryż 1852.
Bułharyn Jerzy. Rys wojny węgierskiej w latach 1848 i 1849 przez jenerała... Paryż 1852. W Drukarni L. Martinet, s. [4], 420, mapa 1 (litografia rozkł.), opr. z epoki pł. ze złoc. na grzbiecie, brzegi kart prószone.
Egzemplarz z biblioteki poturzyckiej Dzieduszyckich (pieczątka, superekslibris Wojciecha Dzieduszyckiego na grzbiecie). Historia powstania węgierskiego 1848-1849 opisana przez gen. Jerzego Bułharyna (1798-1885), uczestnika powstania listopadowego, kawalera Orderu Virtuti Militari, uczestnika powstania krakowskiego 1846, w 1848 r. organizatora i dowódcy Legionu Polskiego na Węgrzech, odznaczonego przez Lajosa Kossutha węgierskim powstańczym Orderem Zasługi Wojskowej. Na końcu rozkładana litografowana mapa „Teatr wojny węgierskiej w roku 1848 i 1849”. Niewielkie przetarcia płótna na krawędziach grzbietu, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 934