0. Brückner Aleksander. Dzieje kultury polskiej. T. 1-3 (3 wol.). Kraków 1930-1931
Brückner Aleksander. Dzieje kultury polskiej. T. 1-3 (3 wol.). Kraków 1930-1931. Nakładem Krakowskiej Spółki Wydawniczej, s. VII, [1], 653, [3]; [4], 660; [4], 778, 19 cm, opr. płsk ze złoc. i tłocz.
Wydanie 1. Monumentalne dzieło Aleksandra Brücknera (1856-1939) szczegółowo charakteryzujące dzieje kultury polskiej od czasów przedhistorycznych do 1831 r. (w 1946 r. został wydany pośmiertnie tom czwarty). Znalazły się w nim opisy wierzeń, praktyk religijnych, strojów, obyczajów, nazewnictwa, literatury i sztuki, wojska, kultury politycznej. Jednolita oprawa z epoki w czerwony półskórek z grzbietem czteropolowym, zwięzy wypukłe, w jednym polu złoc. tytulatura u dołu grzbietu superekslibris literowy „Ferenc”. Nieaktualny wpis i pieczątki własnościowa (Korpus Ochrony Pogranicza – Bibljoteka Baonu „Budsław”). Niewielkie przetarcia oprawy. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 831