0. Swach Antoni. Herby Polskie z Marćina Bielskiego, Jana Lwa Herbulta. Kraków 1882.
Swach Antoni. Herby Polskie z Marćina Bielskiego, Jana Lwa Herbulta. W. O. Szymona Okolskiego Zakonu Kaznodzieyskiego S. T. B. etc. y inszych Authorów w tę małą Xiążecz. zebrał Br. Antoni Swach Zakonu S. Franciszka Min. Conventualiū scul. et exc [Kraków 1882. Wł. Bartynowski], s. 160, ilustr., 8,5 x 5,8 cm, opr. z epoki płsk.
Pieczęć „Biblioteka Zamek Lesko” z herbami kolejnych właścicieli zamku, w tym ostatnich hr. Krasickich. Powtórzenie poznańskiej edycji dzieła z 1705 r. dokonane przez Władysława Bartynowskiego (1832-1918), krakowskiego kolekcjonera, numizmatyka i rekonstruktora książek. Zawiera herby województw i szlachty polskiej z odsyłaczami do dzieł Herburta, Bielskiego i Okolskiego. Faksymile tego dzieła wykonano z jednego z dwóch znanych oryginałów, pochodzącego z zamku hr. Branickich w Suchej (E. XXX, s. 77). Nakład wg Hieronima Wildera 40 egz. (Katalog nr 9: Heraldyka i Wojskowość, Warszawa 1910, s. 29). Tytuł: „Herbarz Swacha” tłocz. złotem na grzbiecie (lekko przytarty, ale czytelny), narożniki podkreślone złotem. Otarcia grzbietu i krawędzi opr. Wewnątrz miejscami drobne zbrązowienia, poza tym stan dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 672