0. Rulikowski Wacław, Radzimiński Zygmunt Luba. Kniaziowie i szlachta między Sanem, Wieprzem, Bugiem, Prypetią, Dnieprem, Siniuchą, Dniestrem i północnemi stokami Karpat osiedleni. Kraków 1880.
Rulikowski Wacław, Radzimiński Zygmunt Luba. Kniaziowie i szlachta między Sanem, Wieprzem, Bugiem, Prypetią, Dnieprem, Siniuchą, Dniestrem i północnemi stokami Karpat osiedleni. Opowiadania historyczne, heraldyczno-genealogiczne i obyczajowe. Z kartą Rusi i tablicą genealogiczną Rurykowiczów według Ipatjewskiego latopisu oraz drzeworytami w tekście. T. 1. Nakładem autorów. Kraków 1880. Z drukarni Wł. L. Anczyca i Spółki, s. [2], XV, [1], 320; 64, mapa 1, 25,5 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc.
Pierwsza część pierwszego tomu monografii heraldyczno-genealogicznej Wacława Rulikowskiego i Zygmunta Luby Radzimińskiego (1843-1928). Według odręcznej notatki Zygmunta Luby Radzimińskiego sporządzonej w maju 1917 r. na egzemplarzu Ossolineum, większość nakładu liczy 320 stron (część 1 i 2), ocalało zaledwie kilka egzemplarzy, które zawierają całość tomu 1, czyli ponad 800 stron. Na końcu, z osobną paginacją, fragment monografii „Kniaziowie na Ostrogu i Zasławiu Ostrogscy i Zasławscy herbu własnego”. Oprawa z introligatorni Cezarego Wilanowskiego (nie sygnowana): czerwony pięciopolowy płsk, w jednym polu tytulatura, w pozostałych tłocz. złoc. filigranowe ozdobniki. Zwięzy podkreślone ślepo tłoczonymi, złoc. liniami. Wysokiej klasy złocenia. Cezary Wilanowski (1846-1893), warszawski antykwariusz, bibliograf. Przy swoim Gabinecie Księgarsko-Antykwarskim prowadził introligatornię i pracownię konserwacji starych druków. Brak tablicy genealogicznej Rurykowiczów. Nieaktualne pieczątki własnościowe. Przetarcia okładek i niewielki ubytek papieru na tylnej okładce, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 752