0. Małecki Antoni. Studya Heraldyczne. T. 1-2 (w 2 wol.). Lwów 1890
Małecki Antoni. Studya Heraldyczne. T. 1-2 (w 2 wol.). Lwów 1890. Nakł. autora, s. [4], 351, [1], tabl. ilustr. w tekście; 399, tabl. genealog., ilustr. w tekście, 23 cm, opr. pł. z epoki, oryg. okł. brosz. zachowane (częściowo podklejone).
Z biblioteki Rudolfa Mękickiego we Lwowie (nalepka). Praca źródłowa autorstwa historyka-mediewisty i rektora Uniwersytetu we Lwowie oparta „na bardzo szerokim i cennym materiale źródłowym”, o wielkim znaczeniu „w dziedzinie syntezy historycznej” (Oskar Halecki). Zawiera m.in. rozdziały: Zawołania rodowe; Napieczętne znaki w Polsce; Tarcze, herby, hełmy, klejnoty; Wspólności w heraldyce polskiej i czeskiej; Godła mieszczan i nieszlachty w Polsce. Jej wpływ, na ówczesną heraldykę był dość znaczny. W t. 1 czternaście tablic z wizerunkami gmerków i herbów (w ramach paginacji), a w t. 2 cztery tabl. Drobne otarcia opr., wewnątrz czysty egz. Oprawa introligatorni lwowskiego Ossolineum. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 673