0. Herold Polski. Czasopismo Naukowe. Komplet wydawnictwa.
Herold Polski. Czasopismo Naukowe Illustrowane, poświęcone heraldyce i sfragistyce polskiej wychodzące w zeszytach kwartalnych: 1 stycznia, 1 maja i 1 września i 1 października każdego roku. Redaktor odpowiedzialny i nakładca: Franciszek Piekosiński. Kraków 1897-1899. W Drukarni „Czasu” Fr. Kluczyckiego i Spółki, s. VIII, XXIII, [10], XXVI-XLVII, [1], 527; [4], VI, [22], 32, LXIV, 32, 32, VIII, 33-228, [2], 33-142, [9], liczne ilustr. i wizerunki herbów w tekście, 25,5 cm, opr. jednolita z epoki płsk. ze złoc. napisami; oraz:
Herold Polski. Czasopismo Naukowe Illustrowane, poświęcone heraldyce polskiej. Redaktor odpowiedzialny dr Franciszek Piekosiński. Rok 1905-1906. Kraków 1905-1906. Druk. W.L. Anczyca i Spółki. Wydawnictwo Stanisława z Ruszczy Rusieckiego na Trojance, s. [4], XI, [7], 279, [1], tabl. ilustr. XXIX, 120, 32, [1]; [2], III, [3], 320, 306, [2], XII, 11, [2], tabl. XI, liczne ilustr. i wizerunki herbów w tekście, 23 cm, opr. jednolita z epoki ppł. ze złoc. napisami, brzegi kart marm. 700,-
Komplet wydawnictwa założonego i wydawanego przez Franciszka Piekosińskiego (1844-1906). Tom pierwszy zawiera w całości Herbarz rycerstwa W. X. Litewskiego tak zwane Compendium Wojciecha Wijuka Kojałowicza. Tom drugi zawiera: Najstarsze pieczęcie szlachty polskiej; Herold Polski czyli Przewodnik heraldyczny polski; Herbarz szlachty witebskiej. Rozprawy w rocznikach 1905-1906 zostały scalone przez introligatora. Rocznik 1905 zawiera: Herbarz szlachty polskiej wieków średnich oraz Rozprawy i materiały z dziedziny nauk dających poznać źródła historyczne polskie, na które składają się trzy rozprawy: O grzywnie polskiej staropiastowskiej (Fr. Piekosiński); Medale Jagiellonów (M. Gumowski); Pieczęcie polskie wieków średnich, doby piastowskiej (Fr. Piekosiński). Rocznik 1906 zawiera: Herbarz szlachty Wielkiego Księstwa Litewskiego zwany Nomenclator Wojciecha Wijuka Kojałowicza; Polska wieku XVI pod względem rozsiedlenia się szlachty; Wypisy heraldyczne z ksiąg poborowych województwa podolskiego z lat 1563-1565 (W. Wittyg); Rocznik Werszowców-Rawiczów; Materyały do historyi rodu Werszowców Polskich a zwłaszcza Rawiczów; Dzieje rodu Werszowców (K. Krzemień); Ród szlachecki Florkowskich herbu własnego; Insygnia królewskie. Przetarcia skóry i płótna na krawędziach, nieaktualne pieczątki i zapiski własnościowe, poza tym stan dobry. Rzadkie w komplecie.
Ilośc odsłon: 872