0. Giermański Stanisław. Summariusz kleynotow. Kraków 1881
Giermański Stanisław. Summariusz kleynotow, abo herbow państwa y rycerstwa Korony Polskiey y W. X. Litew. z roznych authorow: a mianowicie z Bielskiego, z Paprockiego y scriptow S. S. Jagodyńskiego zebrany, a dla snadnieyszego nalezienia czytelnikowi wedle obiecadła sporządzony y wydany. [Kraków 1881. Wł. Bartynowski], s. [86], ilustr., 18 cm, oryg. okł. brosz.
Nakład 50 egzemplarzy. Litograficzny przedruk staropolskiego herbarza z 1621 wydanego w krakowskiej drukarni dziedziców Jakuba Sybeneychera. (Nowy Estreicher VIII, s. 366). Obejmuje herby województw i ziem oraz rycerstwa, jednak przeważnie bez podawania rodzin doń należących. Autor oryginału był w dzierżawcą, a później właścicielem tejże drukarni wraz z księgarnią przy ul. Grodzkiej w Krakowie. Antykwariuszowi Hieronimowi Wilderowi (Katalog, nr 9: Heraldyka i Wojskowość z 1910 r.) znane były jedynie dwa oryginalne egzemplarze tego dzieła, a niniejszy przedruk homograficzny szacował zaledwie na 30 egz.Drobne uszkodzenia grzbietu broszury, blok zwarty, wewnątrz gdzieniegdzie zbrązowienia na krawędziach oraz drobne ubytki narożników przy s. [39-42]. poza tym czysty egz. w dobrym stanie.
Ilośc odsłon: 859