0. Gawarecki Wincenty Hipolit. Genealogia familii Gawareckich z ziemi wyszogrodzkiey, dawniey w Xięstwie Mazowieckiem, dziś obwodzie i województwie płockiem osiadłey. Warszawa [1824]
Gawarecki Wincenty Hipolit. Genealogia familii Gawareckich z ziemi wyszogrodzkiey, dawniey w Xięstwie Mazowieckiem, dziś obwodzie i województwie płockiem osiadłey. Warszawa [1824]. W Drukarni XX. Piiarów, s. 30, tabl. ryc. 1 (litografia), tabl. genealog. 1 (rozkł.), 20,5 cm, kart. okł. ochronna z epoki.
Monografia Wincentego Hipolita Gawareckiego (1788-1852), charakteryzująca dzieje rodziny Gawareckich herbu Nałęcz od XVI do początku XIX w. Zawiera informacje o najważniejszych przedstawicielach rodu, przed tekstem litografia przedstawiająca herb Nałęcz, na końcu tablica z genealogią rodziny. Tablica genealogiczna w kopii kserograficznej, naddarcia oprawy, miejscami stare ślady zawilgocenia, podpis własnościowy, poza tym stan dobry. Pozycja oferowana w katalogach Hieronima Wildera z dopiskiem „Rzadkie”.
Ilośc odsłon: 881